متولد شدن ایران توافق خارجی سیاست

متولد شدن: ایران توافق خارجی سیاست اوباما آمریکا اوباما ایرانی مذاکرات آمریکایی مذاکرات هسته ای

گت بلاگز اخبار اجتماعی با اجازه مقامات تابعیت خارجی گرفتم/ عافیت‌طلب‌ها خود را دم تیغ نگذاشتند , متهم ردیف دوم فساد نفتی

دومین جلسه پیگیری به پرونده اخلال‌گران نظام اقتصادی وشرکای بابک زنجانی صبحگاه امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به صورت علنی و با حضور نماینده دادستان و متهمان پرو

با اجازه مقامات تابعیت خارجی گرفتم/ عافیت‌طلب‌ها خود را دم تیغ نگذاشتند , متهم ردیف دوم فساد نفتی

متهم ردیف دوم فساد نفتی: با اجازه مقامات تابعیت خارجی گرفتم؛ عافیت طلب ها خود را دم تیغ نگذاشتند

عبارات مهم : میلیون

متهم ردیف دوم فساد نفتی: با اجازه مقامات تابعیت خارجی گرفتم؛ عافیت طلب ها خود را دم تیغ نگذاشتند/ قاضی مقیسه: هرگز بحث امان نامه ای مطرح نبوده؛ جای تاسف است جهت فروش نفت به کسی که تابعیت انگلیسی دارد مراجعه شده است

دومین جلسه پیگیری به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی وشرکای بابک زنجانی صبحگاه امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به صورت علنی و با حضور نماینده دادستان و متهمان پرونده «م.ش» فرزند مرتضی، «ح.ف.ه» فرزند علی و وکلای آن ها و وکلای شرکت نفت وسازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای جلسه قاضی مقیسه ضمن تذکر به حضار در رابطه با حفظ نظم جلسه گفت: امروز به اتهامات «م.ش» پیگیری می کنیم. او باید از خود در برابر کیفرخواست و اتهاماتی چون افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی و علم در موثر بودن این کارها در ضربه زدن به نظام و همکاری عامدانه در تشکیل شبکه شرکت یافته به سرکردگی بابک زنجانی از خود دفاع کند.

با اجازه مقامات تابعیت خارجی گرفتم/ عافیت‌طلب‌ها خود را دم تیغ نگذاشتند , متهم ردیف دوم فساد نفتی

قاضی مقیسه ادامه داد: مردها «م.ش» و «ح.ف.ه» مرتکب جعل شدند و با کلاهبرداری و پول شویی به منافع خود دست پیدا کردند. دومین اتهام این افراد همکاری در کلاهبرداری و شرکت نفت به مبلغ ۲. ۱ میلیارد یورو است که از طریق فیش ، اسناد و ال سی های مجهول این کار را انجام دادند. اتهام دیگر این افراد همکاری در پولشویی می باشد.

اقدامات متهمان ردیف دوم و سوم منجر به اعتماد مسئولان به زنجانی شد

دومین جلسه پیگیری به پرونده اخلال‌گران نظام اقتصادی وشرکای بابک زنجانی صبحگاه امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به صورت علنی و با حضور نماینده دادستان و متهمان پرو

قاضی پیگیری کننده به این پرونده افزود: متهم این پرونده بگوید که چگونه بابک زنجانی را به عنوان یک فرد موفق جهت فروش نفت به سه وزیر اقتصادی و بانک مرکزی معرفی کرده و توانسته آن ها را مجاب کنند که این مقدار نفت را جهت فروش به او تحویل بدهند. اگر کارهای متهم ردیف دوم و سوم نبود مسئولان به بابک زنجانی اطمینان نمی کردند و اگر کمی تحقیق می کردند، مشخص می شد اصلاً بابک زنجانی دو بانک ندارد.

در ادامه جلسه پیگیری «م.ش» متهم ردیف دوم در دفاع از خود اظهار کرد: دیروز زیاد وقت دفاعیه به پرسشها حاشیه ای گذشت. من از مقام قضایی انتظار دارم اجازه بدهند دفاعیه خود را در چارچوب کیفر خواست اعلام کنم و به پرسشها حاشیه ای هم مستنداً و مستدل پاسخ دهم. کار شناسان پرونده شاهد هستند که من با امکانات محدودی که در ایام بازداشت داشتم تلاش کردم که اموال به حساب کشور بازگردد که اگر بازداشت نمی شدم این اتفاق سه سال و نیم پیش به ثمر می نشست.

برایم افتخار است در که وطن بمیرم/ بازداشتم باعث متلاشی شدن خانواده ام شد

با اجازه مقامات تابعیت خارجی گرفتم/ عافیت‌طلب‌ها خود را دم تیغ نگذاشتند , متهم ردیف دوم فساد نفتی

متهم ردیف دوم پرونده در ادامه خاطرنشان کرد: من در همان موقع که دو سال و نیم پیش بازداشت شدم در صحبتی که با شما آقای مقیسه داشتم شما از من پرسیدید که اگر بازداشت نشوید می توانی پول ها را برگردانی و من گفتم بله. شما گفتید آیا سندی جهت گارانتی داری؟ و من گفتم جهت آن کاری می کنم. من تلاش کردم در دفاعیات خود با استناد به مستندات پاسخ دهم. این کیفرخواست براساس گفته های بابک زنجانی که در این دادگاه بیش از ۹۱ بار از او به عنوان فردی دروغگو یاد شده، تنظیم شده است هست. من جهت کمک کردن به کشور عزیزمان ایران از لندن به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمدم و گرفتار این مسئله شدم. جهت من افتخار است که در وطن بمیرم، پشیمان نیستم ولی ظلمی که در جریان این دو سال و نیم بازداشت به من شد و باعث متلاشی شدن خانواده ام شد ناروا بود.

هرگز امان نامه ای مطرح نبوده/ ارز فروش را به عنوان فرد توانمند جهت فروش نفت معرفی کردید

دومین جلسه پیگیری به پرونده اخلال‌گران نظام اقتصادی وشرکای بابک زنجانی صبحگاه امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به صورت علنی و با حضور نماینده دادستان و متهمان پرو

مقیسه در تصویر العمل به حرف های «م.ش» تاکید کرد: شما در عالی ترین اوضاع هستید، هرگز بحث امان نامه ای مطرح نبوده هست. شما عضو باند اخلالگران هستید، خودتان را آدم عادی جلوه ندهید. شما یک فرد ارزفروش را که هیچ اعتبار ای نداشت به عنوان یک شخصی که توانایی فروش نفت کشور را دارد و دو بانک در تاجیکستان و مالزی دارد را به سه وزیر و مدیر بانک مرکزی معرفی کردید. مقداری نفت فروختید که یک مقدار از درآمد آن را خرج منافع خود کردید و بقیه پول را مشخص نیست کجا پنهان کردید.

قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در ادامه افزود: شما از متهمان واقعی پرونده هستید. از دادستان می خواهم اگر هرکس دراین پرونده یک ریال از بیت المال را خورده است دستگیر کند تا حق مردم را از حلقوم او بیرون بکشیم.

با اجازه مقامات تابعیت خارجی گرفتم/ عافیت‌طلب‌ها خود را دم تیغ نگذاشتند , متهم ردیف دوم فساد نفتی

جای تاسف است جهت فروش نفت به فردی که تابعیت انگلیسی دارد مراجعه شده

قاضی مقیسه بیان داشت: عسر و هرجی که می گوید چیست؟ همه امکانات در اختیار شما هست. جای تاسف است که جهت فروش نفت به شخصی مثل شما که تابعیت انگلیسی دارد مراجعه شده است که احیاناً اگر مشکلی برخورد می توانید سریع به خارج از کشور بروید.

«م.ش» بیان داشت: من با اجازه مقامات تحصیل تابعیت خارجی کردم. در جلسه علنی نمی توانم این دلایل را بگویم. اگر مورد نیاز بدانید به صورت شخصی به شما بگویم. من ۳۰ سال است که خارج از کشور زندگی کردم. طبیعی است که در خارج زندگی ای داشته باشم.

مقیسه افزود: برخورد خلاف قانونی با شما نکرده ایم، مظلوم نمایی نکنید.

سه بار تا خودکشی پیش رفتم

متهم ردیف دوم گفت: در این دو سال و نیم بازداشت فشار روانی روی من بود که سه بار تا مرز خودکشی رفتم ولی اعتراضی نکردم.

علیه نظام تبلیغ نکنید/ خانواده خودتان جهت ملاقات از انگلیس به کشور عزیزمان ایران نیامده اند

قاضی مقیسه در ادامه در پاسخ به بیانات این متهم گفت: این همه ضربه به نظام زده اید، دیگر علیه نظام تبلیغ نکنید. اینکه خانواده شما در انگلیس است و جهت ملاقات شما به کشور عزیزمان ایران نیامده اند ما چه کنیم، ملاقات شما آزاد بوده است.

رییس دادگاه اضافه کرد: آقای شمس اتهام شما غارت بیت المال هست، متهم هستید به این کار، جای فرد متهم در زندان هست. شما در این دو سال و نیم بار ها با وکلای خود دیدار داشته اید. همین امروز هم سه وکیل همراه خود دارید.

متهم ردیف دوم گفت: بازپرس پرونده گفت اجازه ورود وکیل به پرونده را نمی دهم.

قاضی مقیسه گفت: این عنوان جهت تحقیقات مقدماتی که بیم افشای اطلاعات می رفت.

وکیل «م.ش» نیز گفت: امروز نیز نیروهای امنیتی نگذاشتند که با موکلم صحبت کنم.

متهم ردیف دوم اظهار کرد: این تریبون محلی است که من دفاعیات خودم را بیان کنم.

مقیسه گفت: قرار نیست هر حرفی بزنیم. در محدوده کیفرخواست صحبت کنید.

متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی ادامه داد: حضرتعالی با ذهنیتی وارد دادگاه شدید.

قاضی مقیسه گفت: تنها کسی که در این دادگاه ذهنیت ندارد من هستم و دفاعیات خود را بیان کنید. من براساس دفاعیات شما و مستندات پرونده رای می دهم. من نه شما را می شناسم، نه با نماینده دادستان اخوتی دارم.

«م.ش» در ادامه دفاعیات خود با اشاه به ایرادات خود به متن کیفرخواست گفت: چطور است در آنجایی که بابک زنجانی اقرارهایی کرده شما آن را قبول نکردید ولی آنجایی که برعلیه من صحبت کرده ملاک عمل قرار داده و در کیفرخواست وارد نموده اید. اصلا در کیفرخواست به شرایط خاص سال ۹۱ و ۹۲ کشور اشاره نشده هست. افرادی که در کنار ایستادند را کاری نداشته اید و ماهایی که در میدان بودیم را مجرم آشنا اید.

دستگاه قضایی را متهم نکنید/ عوامل مهم را معرفی کنید

قاضی مقیسه در تصویر العمل به حرف های این متهم گفت: دستگاه قضایی را با این صحبت های خود متهم نکنید. ما به دنبال عوامل مهم هستیم. اعلام کردید افراد عافیت طلب کنار نشسته اند و ما را در زندان کردید. اعلام کنید این افراد چه کسانی هستند که دستگاه قضایی را متهم می کنید. شعرخوانی که نیست یک نفر از عوامل مهم را نام ببرید. در برخورد جهت نظام هیچ تفاوتی در بین اشخاص نیست. دیوان عالی کشور و قضات دادگاه ها در یک مسیر هستند. دیوان شما را تبرئه نکرده بلکه فقط اطلاع شما از اخلال در نظم کشور را مورد شبهه قرار داده است.

عافیت طلب ها خود را دم تیغ نگذاشتند

متهم ردیف دوم پرونده نفتی جواب داد: من نگفتم شما کسی را رها کرده اید، گفتم که عافیت طلب ها خود را دم تیغ نگذاشتند.

مقیسه گفت: مواظب حرف هایی که می زنید باشید، در قوه مجریه، در قوه قضائیه یا حتی دولت سابق اگر فردی است بگویید. دست کسانی که به سوی بیت المال دراز شده است است باید قطع شود.

این متهم گفت: من طبق گزارشات واصله از این افراد نام می برم.

در ادامه مهدوی نماینده شرکت نفت نسبت به دفاعیات متهم اعتراض داشت و اظهار کرد: بحث همکاری اقتصادی شما مورد بحث ما نیست، بلکه اینجا دادگاه کیفری است و باید به اتهامات شما پیگیری شود. اینکه شما شریک بوده اید و واسطه بوده اید جهت ما مهم هست. شما در بیانات خود گفته اید که من پول را به دستور بابک زنجانی هزینه کرده ام و این نشان می دهد که شما شریک جرم هستید.

پول نفت صرف خرید شرکت حمل و نقل جهت داماد آقای اردوغان شد

مهدوی گفت: ما با شما ساعت ها جلسه گذاشتیم که عنوان روشن شود چون طرف مهم شرکت فال شما بوده اید. متأسفانه به جای اینکه پول نفت به خزانه واریز شود صرف خرید کارخانه آلومینیوم به نام یک زن شده است است که حتی جواب ما را نمی دهد. پول نفت که قرار بود به خزانه واریز شود صرف خرید شرکت حمل و نقل جهت داماد آقای اردوغان شد. حتی تمام کسانی که با شما شراکت داشتند با تبانی سهام ۵۱ درصد شرکت هواپیمایی را فروختند و به نحوی سر شما کلاه گذاشتند. متاسفانه نه آقای زنجانی و نه آقای «ش.م»در ارائه مدارک و ادله به ما کمک نکردند.

او ادامه داد: ما به عنوان شرکت نفت به شما نفت دادیم که آن را بفروشید و پول آن را به برگردانید، شما نه تنها این کار را نکردید حتی از بعضی افراد شنیده ایم که به شرکای خارجی گفته اید که با نمایندگان ایرانی همکاری نکنند. لذا ما معتقدیم این فرد در ارتکاب جرم با زنجانی هم دست بوده است

در ادامه این جلسه نماینده دادستان با حضور در جایگاه خاطرنشان کرد: بانک اس آی آی وی اصلا بانک نبوده و یک موسسه جعلی بوده است و ال سی ها به وسیله یک موسسه جعلی صادر شده است هست. موسسه ای که بعد از استعلامات مشخص شد که چنین موسسه ای وجود ندارد و جعلی هست. از مجموع ۱ میلیارد ۴۲۷ میلیون یورو تنها ۷۰۰ میلیون آن به پیمانکاران پرداخت شده است هست. این افراد در وقت پیگیری هم دست از جعل برنداشتند و پیش نویس گارانتی نامه ال سی های مجعول را ارائه دادند که بعداز پیگیری مشخص شد آن گارانتی نامه ها نیز جعلی بوده است.

نقش «م.ش» در پرداخت ها چیست؟

وکیل «م.ش» در این ارتباط پاسخ داد: نقش موکل من در این پرداخت ها باید مشخص شود. او وظیفه پرداخت را نداشته بلکه به دستور بابک زنجانی دست به خرید هواپیما ها زده و این رای در دیوان عالی کشور نقض شده است است.

نماینده دادستان گفت: درست است رای در دیوان عالی کشور نقض شده است ولی در همان رای هم به همکاری و نقش تاثیرگذار «م.ش» و «ح.ف.ه» در این پرونده اشاره شده است ولی فقط راجع به علم و اطلاع آن ها در مقابله با نظام مورد شبهه وجود داشت جهت همین رای پرونده نقض شد و به این شعبه ارجاع پیدا کرد.

وکیل متهم ردیف دوم گفت: دیوان نمی تواند ماهیتا پیگیری کند و نقش موکل من را در پرونده معین کند. باید دوباره به عنوان پیگیری شود.

نماینده دادستان گفت: این جرم از جرائم یقه سفیدان هست. پیدا کردن علت در آن سخت است افرادی که مرتکب این جرم شدند، بسیار پیچیده عمل کردند.

قاضی مقیسه خاطرنشان کرد: شمس عضو مهم گروه بوده و موثر در کارها و اقرار در عمل کرده و گفته است که آیا نقش موثری در کار ها داشته است.

قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب بیان داشت: آقای «م.ش» در اقرارهای خود گفته که هم سهامدار بعضی شرکت ها بوده و هم مدیر بعضی از آن ها. شما شخص احمد وحید دستجردی مدیرعامل صندوق بازنشستگی وزارت نفت و ناصر ملکی را می شناختید. شما بابک زنجانی را به آن ها معرفی کردید. آن ها زنجانی را نمی شناختند. نخستین فروش نفت زنجانی همان محموله ای بود که به شما تحویل داده شد و شما آن را فروختید.

قاضی مقیسه تصریح کرد: شما توانایی های کاذب و دارایی های مجعولی را نزد وزیران و مدیر بانک مرکزی جهت بابک زنجانی رد می کردید و باعث شدید این افراد به شما اطمینان کنند و قرارداد حمل سه میلیون بشکه نفت را صندوق بازنشستگی وزارت نفت با شما منعقد کند. نخستین محموله نفتی که معامله شد به شما تحویل داده شد بابک زنجانی اصلا آن محموله را ندیده است شما آن محموله را فروختید و پول آن را گرفتید.

«م.ش» متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی گفت: من هیچ نفتی نگرفتم و نفروختم.

قاضی مقیسه گفت: شما نفت را تحویل گرفته و به مالزی بردید و نفت را در آنجا سرگردان نگه داشته و نفروختید و بعد آن را به امارات آورده و در آنجا به شرکت فال فروختید.

این متهم گفت: من رسید انبار را تحویل گرفتم و سند را اینجا دارم.

قاضی مقیسه گفت: شما مگر انباردار بودید؟ شما نفت را تحویل گرفته و فروخته اید.

وکیل متهم گفت: جرم موکلم باید مشخص شود و با پیشداوری راجع به آن اظهارنظر نشود.

مقیسه گفت: من از خودم نمی گویم از محتویات پرونده و کیفرخواست می گویم.

وکیل متهم گفت: ما بزرگ ترین پرونده اقتصادی تاریخ را بررسی می کنیم باید همکاری در جرم احراز شود.

قاضی مقیسه گفت: وکلا بحث فیمابین خود را به خارج از وقت دادرسی معوق کنند و وقت دادرسی را نگیرند.

متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی ادامه داد: اینکه وکلا و نماینده دادستان می گویند شما پول ها را گرفتید بردید خوردید درست نیست. این عنوان باید اثبات شود. همه دستور پرداخت ها را زنجانی داده و وساطت مالی من مشخص است و اقرارهای زنجانی هم هست. اتهام دیگری راجع به خرید هواپیمای ای ۳۰۰ به من وارد هست. من راجع به اینکه آقای زنجانی این هواپیما ها را ارزان یا گران خریده صحبت نمی کنم من به دستور ایشان این کار را انجام دادم. شرکت ماهان هم قصد داشت این هواپیما ها را بخرد و ارزش این هواپیما ها ۵۵ میلیون دلار بود که در مجموع ۱۵۵ میلیون دلار با حق استفاده از فرودگاه این شرکت ارزش داشت که من همان موقع گفتم این شرکت ۲۵۵ میلیون دلار نمی ارزد نهایتا ۱۵۵ میلیون دلار.

قاضی مقیسه گفت: وکلا به شما اتهام زنی نمی کنند فقط شرح ماوقع کارهایی که شما انجام دادید را به شما می گویند و اعلام می کنند که شما و متهم ردیف سوم و زنجانی و ایادی دیگر که انشاء الله دستگیر شوند و در نظام جمهوری اسلامی محاکمه و با آن ها برخورد شود که ریشه فساد خشک شود چه کارهایی کرده اید.

این متهم گفت: آیا با عوامل دیگر پرونده برخورد نمی شود اگر می گویید کار شبکه ای بوده آن کسی که کاپیتان کشتی حمل نفت بوده نیز می تواند جزء شبکه باشد.

قاضی مقیسه گفت: شما که می گویید من شریک نبودم آیا تحقیق نکردید که بانک ها دروغین است و فقط یک ساختمان خالی است که دختر آقای «ح.م.ه» در آن ساکن است و حقوق می گیرد. شما در بزرگ جلوه دادن بابک زنجانی نقش بسزایی داشتید.

متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی گفت: به خدا به پیر به پیغمبر من این کار ها را نکردم و فقط بابک زنجانی را به آقای دستجردی با آن شرایطی که قبلا گفتم معرفی کردم. تمامی مجوز ها و ال سی ها به تایید بانک مرکزی رسیده بود.

قاضی مقیسه گفت: همه مدارکی که به بانک مرکزی ارائه شده است است جعلی است و با اسناد مجعول این کار ها را کرده اید. اشتباه کردم که به شما اعتماد کردم. گمان می کردم «ح.ف.ه» که ۳۰ سال در نظام خدمت کرد مورد اطمینان است ولی او به یک باره منحرف شد و این فساد را به وجود آورد شما هر سه نفر در صدد شکار منافع و اموال کشور بودید. شما شخصا به این عنوان اقرار کرده اید.

نه می گذارید حرف بزنم نه دفاعیه ام را بخوانم/ من تصویر وزرا را هم ندیده بودم

«م.ش» متهم پرونده فساد نفتی گفت: نه می گذارید حرف بزنم نه دفاعیه ام را بخوانم. صبر و تحمل انسان هم حدی دارد. متن کیفرخواست دروغ است لا اله را گفته اند ولی الا الله را نگفتند. ۳۰۰ هزار تن نفت روی دریا یک محموله تریاک یا هروئین نیست که بشود آن را به آسانی جابجا کرد. آن موقع آقای «ی» به من می گفتند که شما جهاد می کنید.پشت بابک زنجانی را خالی نکنید. بانک اف آی آی بی شریک بانک ملت بود. من تصویر وزرا را هم ندیده بودم. چطور من زنجانی را به این ها معرفی کردم؟ انبار مالزی را « ع.ر.ز.ح.م» اجاره کرده بود ولی انبار امارات را من. من فقط یک بار مالزی رفتم آن هم جهت اینکه به سنگاپور بروم. جهت خرید هواپیما من خودم از قربانیان ال سی های جعلی هستم.

قاضی مقیسه افزود: ما نگفتیم شما در فروش سهم اف آی آی بی به بانک ملت نقش داشتید این کار آقای «ح.ف.ه» و زنجانی هست. شما در تحویل و فروش نفت مجرم آشنا شده است اید و از بابک زنجانی تصویر یک تاجر بین المللی نفت ارائه داده اید که این یک حرف کذب هست. شما این تصویر را جهت احمد وحید دستجردی و مالکی ساخته اید و باعث شدید آن ها اعتماد کنند و نفت را به شما تحویل دهند. شما مدت ها نفت را در مالزی سرگردان نگه داشته اید و بعد به شرکت فال در امارات فروخته اید. مکاتبه ای بین شما و بابک زنجانی وجود دارد که می گوید مبلغی بیش از ۴۰ میلیارد دلار دریافت کرده اید.

متهم ردیف دوم به این گفته تصویر العمل نشان داد و گفت: چطور کل بدهی زنجانی یک میلیارد و ۲۰۰ یورو است و شما حرف از ۴۰ میلیارد دلار می زنید. کیفرخواست از لحاظ مالی حسابرسی نشده است.

قاضی مقیسه گفت: حرف ما سر اصل همکاری است و می گویید شما شریک بوده اید حالا مبالغ را به وقتش حسابرسی می کنید.

متهم ردیف دوم گفت: آیا نامه زنجانی به من در کیفرخواست وجود دارد ولی جوابیه من به زنجانی وجود ندارد؟ من به آقای زنجانی گفته ام که هر لحظه ساکت نمی نشینم. تمام پرداخت ها مشخص است که به دستور زنجانی و از طریق شرکت فال صورت گرفته است و من نقشی نداشتم. من فقط آقای دستجردی را می شناختم و سایر وزرا و مدیر بانک مرکزی را نمی شناختم و جلسه ای با آن ها نگذاشته ام.

قاضی مقیسه تصریح کرد: در قسمت فروش نفت متهم هستید.

«م.ش» گفت: همکاری از لحاظ تجاری یعنی سهامداران بودن در تجارت. من حافظ بیت المال نبودم. شغل بنده تاییدیه نهادهای امنیتی و نظارتی بود که از بابک زنجانی ارائه داده بودم. من در آن وقت احساس می کردم که در حال خدمت به کشور هستم و جهت کشور هواپیما می خرم تا در وقت تحریم به کشور کمک شود. از قول یکی از مقام های امنیتی شنیدم که حیدر مصلحی گفت بابک زنجانی شخصی مورد اعتماد هست. با تمام این تفاسیر و گفته ها من چه کاره هستم که بگویم او مورد اطمینان نیست. علم لدنی هم نداشتم نوستراداموس هم نیستم چه می دانستم بابک زنجانی پول نفت را نمی دهد؟ قسم می خورم که زنجانی را به جز به آقای دستجری به شخص دیگری معرفی نکردم. من فقط یک قرارداد کارگزاری و نمایندگی داشتم. کاری که من کردم این بود که در انگلستان یک وکیل گرفتم و یک مشاور ملی و از فال ۴ میلیارد درهم گارانتی نامه مالی و ۴ میلیارد درهم گارانتی نامه ملکی. من نمی گویم که اشتباه نکردم ولی دارم تلاش می کنم که به وزارت نفت کمک کنم تا اموال را مسترد کند. کیفرخواست باید مورد حسابرسی قرار گیرد. من در زندان فلسفه و منطق یاد گرفتم و به لطف قضات کتاب در اختیار من قرار گرفته شد.

قاضی مقیسه گفت: بعد در فشار نبوده اید زندان زندان است دیگر تبعات معنوی خود را دارد.

شمس گفت: شرح وظایف من در نامه نمایندگی مشخص هست. ۱۳ میلیون بشکه نفت فروخته شده است است که اگر سهم من به ازای هر بشکه یک دلار باشد من ۱۳ میلیون دلار عایدی داشتم که قرار شد این پول را بعد از حساب و کتاب با فال به من بدهند و هنوز دریافت نکرده ام. حتی اگر این پول را هم می گرفتم سهم کمی از معامله بود. این چهل میلیاردی که گفته می شود با اسناد هلدینگ سورینت است که حسابرسی نشده هست. من در لندن استاد دانشگاه بودم و تجارت هم می کردم. از من خواسته شد که جهت کمک به کشور که در حال تحریم است به کشور عزیزمان ایران بیایم و آمدم و گرفتار این مسئله شدم. پول نفت با دستور زنجانی از طریق فال به شرکت هواپیمایی ترک داده شد. واقعا کار شبکه ای صورت نگرفته و من اگر می توانستم رانتی بگیرم جهت خودم می گرفتم نه جهت زنجانی.

به گزارش ایلنا، قاضی مقیسه با اعلام تنفس، اعلام کرد کرد که ادامه پیگیری به این پرونده یکشنبه هفته آینده مورخ ۲۵ تیر ساعت ۹ صبح در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار خواهد شد.

واژه های کلیدی: میلیون | همکاری | پرونده | دادگاه | بابک زنجانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs