متولد شدن ایران توافق خارجی سیاست

متولد شدن: ایران توافق خارجی سیاست اوباما آمریکا اوباما ایرانی مذاکرات آمریکایی مذاکرات هسته ای

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم «روتردام»

چهل و هفتمین جشنواره فیلم «روتردام» هلند که امسال در چند بخش میزبان سینما و سینماگران ایرانی بود، برندگان خود را شناخت.

معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم «روتردام»

معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم «روتردام»

عبارات مهم : برنده

چهل و هفتمین جشنواره فیلم «روتردام» هلند که امسال در چند بخش میزبان سینما و سینماگران ایرانی بود، برندگان خود را شناخت.

به گزارش ایسنا، فیلم چینی «جادوگر بینوه» به کارگردانی «کای ژانگ ژیه» از چین، موفق به کسب جایزه ببر طلایی عالی ترین فیلم بخش رقابتی مهم جشنواره فیلم روتردام هلند را همراه با جایزه نقدی ۴۰ هزار دلاری از آن خود کرد.

داستان این فیلم راجع به زنی است که بعد از مجموعه ای از حوادث تلخ، جستجویی را درون یکی از جنگل های روستایی در چین شروع می کند. این فیلم به باعث نظر فمینیستی و همچنین پردازش شخصیت محوری و قدرتمند داستان که دوست ندارد یک قربانی باشد، مورد تمجید هیئت داوران جشنواره قرار گرفت.

جایزه ۱۰ هزار دلاری خاص هیئت داوران به همراه جایزه عالی ترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره روتردام نیز به فیلم «گزارش هایی راجع به سارا و سالم» ساخته «رامی آلایان» تخصیص داده شده است یافت.

در بخش رقابتی “آینده روشن” جشنواره بین المللی روتردام هلند که نخستین ساخته بلند سینمایی کارگردانان است و امسال فیلم سینمایی «سد معبر» ساخته محسن قرایی به نمایندگی از کشور عزیزمان ایران نیز در آن به نمایش گذاشته شد در نهایت جایزه عالی ترین اثر به فیلم «Azougue Nazaré» ساخته «تیاگو ملو» تعلق یافت و فیلم «گناهکار» به کارگردانی «گوستاو مولر» نیز برنده جایزه عالی ترین فیلم از نگاه تماشاگران این بخش شد.

امسال علاوه بر فیلم «سد معبر»، سینمایی کشور عزیزمان ایران حضور پررنگی در جشنواره فیلم روتردام داشت، فیلم سینمایی «لِرد» ساخته محمد رسول اُف برنده جایزه عالی ترین فیلم بخش نوعی نگاه کن و «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند برنده دو جایزه از بخش افق های جشنواره فیلم ونیز، در بخش “صداها”ی جشنواره فیلم روتردام به روی پرده رفتندو در بخش رقابتی مهم این مناسبت سینمایی نام فیلم «بازی باد» ساخته پیمان قلم به چشم می خورد که به عنوان محصول آلمان در این بخش معرفی شده است هست.

معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم «روتردام»

مریم تفکری سینماگر ایرانی نیز با دو فیلم کوتاه «زخم غایب» در بخش مسابقه کوتاه تایگر و «من گناهی پراحساس مرتکب شده است ام» در بخش مسابقه فیلم های کوتاه “آینده روشن” این جشنواره سینمایی حضور خواهد داشت. هر دو ساخته مریم تفکری به عنوان محصول یکسان سینمای کشور عزیزمان ایران و انگلستان در سایت جشنواره فیلم روتردام معرفی شده است اند.

فیلم «آیه های فراموشی» به کارگردانی علیرضا خاتمی که محصول یکسان فرانسه، آلمان، هلند و شیلی است در بخش افق های جشنواره روتردام حضور داشته است.

چهل و هفتمین جشنواره فیلم رتردام از تاریخ ٤ تا ١٥ بهمن ماه (٢٤ ژانویه تا ٤ فوریه) در کشور هلند برگزار می شود.

واژه های کلیدی: برنده | جایزه | معرفی | جشنواره | روتردام | سینمایی | کارگردانی | فیلم کوتاه | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs